דור לדור עפולה
דור לדור עפולה
חסר רכיב

לרגל יום האשה בדור לדור סינמקפה - 5/3 "סופת - חול"

סינמקפה  יום ראשון 5/3/17 -  סופת חול

הסרט יוקרן ביום ראשון ה5/3/17
בקולנוע גלובוס בקניון העמקים
מפגש על קפה ומאפה- 19:00
שעת הקרנה - 19:30


זהו סרט מלא רגש, זהו סרט שפורץ  במלוא עוצמתו ועם זאת נותר לכל אורכו שקול וישיר, כמו מחשבה בהירה וצלולה. בנוף קולנועי שמשופע בסרטים ראשונים, "סופת חול" הוא הבולט שבהם; אך גם מעבר לכך, סרטה של זקצר הוא אחד הסרטים הטובים ביותר שהופקו במחוזותינו בעת האחרונה.

הסרט, המתרחש בכפר בדואי בנגב, מתחיל בסצינה שבה ליילה (למיס עמאר), גיבורתו, נוהגת במשאית, כשאביה סולימן (הייתאם עומרי) יושב לצדה. ליילה לומדת באוניברסיטה, יש לה טלפון סלולרי משלה ואף על פי ששיערה עטוף כנדרש, היא לובשת ג'ינס. נדמה שהיא אשה שסממנים של המודרני מאפיינים את סגנון חייה; אשה צעירה, שהוריה תומכים בה ומאפשרים לה לחיות את חייה. אך רושם זה מתערער מול עינינו במהרה, כאשר בהתקרבם לכפר, האב ובתו מחליפים מקומות במשאית. כי אשה עדיין אינה רשאית להיראות נוהגת בסביבה החברתית והתרבותית שבה העלילה מתרחשת.

האשליה שהקידמה כבר הגיחה בצעדים קטנים אל תוך החברה המוצגת מתנפצת כאשר מתברר שבאותו ערב עצמו עומד סולימן לשאת אשה שנייה, אחרי שנות נישואים ארוכות לג'לילה (רובא בלל־עספור), אם ארבעת ילדיו, שליילה היא הבכורה שבהם. לשם כך הוא אף בנה בית מהודר בהרבה מזה שמשפחתו הראשונה גרה בו. לג'לילה, בעזרתה של ליילה, אין ברירה אלא לשתף פעולה עם כוונתו של בעלה לקחת לעצמו אשה חדשה וצעירה ממנה, והיא אף נדרשת להכין בביתו החדש את חדר המיטות, שבו הזוג החדש יבלה את ליל החתונה.
כרטיסים במחיר 30 שקלים 

מומלץ לרכוש כרטיסים מראש- 

זהבה סולומון - 0544635858 (לשורות 1-8)
יעל הוכמן - 0524312123 (לשורות 9 ו 10)

חסר רכיב