דור לדור עפולה
דור לדור עפולה
חסר רכיב

דבר מנהלת האתר

15/12/2016
שלום חברים, 

בעוד שבועיים נדליק נרות חנוכה ונברך על הניסים ועל הנפלאות
ההכנות לקראת אירועי החג בעיצומן - 
ואנו בדור לדור, לצד ציון החג במסיבות במועדונים ברחבי העיר, מקפידים מדי שנה לשמח את ליבם של האזרחים הוותיקים העריריים- המתגוררים בגפם ברחבי העיר.

כמו כן במסגרת התכנית אדם ושורשיו - המספרת את סיפורה של הקהילה העפולאית, נדליק יחדיו ביום שני ה25/12 נר שלישי בבית הכנסת עץ החיים ברחוב הסוכנות היהודית.

אנו מזמינים את הקהילה לקחת חלק באירועים אלה ( לתשומת לבכם באחד העדכונים לעיל רוכזו כשירות ע"י מחלקת התרבות בעירייה כלל האירועים המתקיימים בעפולה בחודש דצמבר- ).

שבועיים חלפו מאז תחילת דצמבר, ואנו מונים ארבעה חודשים בפעילות הקתדרה והתכנית הרב תחומית (בימי רביעי).  אנו בעיצומו של הרישום לקורסי סמסטר חורף אשר יחלו בינואר......ומזמינים אתכם להתרשם מהיצע הפעילויות ולהירשם, בחודשי החורף הקרירים מובטח מרק חם וטעים.....

כפי ששמתם לב אנו משתדלים באתר האינטרנט המחודש לסקור את הפעילות המתוכננת בתחומי הפנאי ההשכלה וההעשרה, יחד עם זאת אנו רואים בו במה להעלות ולהציף סוגיות הקשורות לאוכלוסייה המבוגרת בארץ ובעולם. 

הפעם בחרנו להתייחס לסוגיית האפוטרופסות המשפטית, לכאורה נושא שולי אך בעיון מעמיק בכתבה המצורפת באתר ניתן להתרשם מדבריו של פרופסור ישראל דורון ראש החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה, על היות כלי האפוטרופסות המשפטית כלי בעייתי ביותר בשני היבטים מרכזיים: הראשון כרוך בכך שבמינוי אפוטרופוס על אדם בגיר יש פגיעה קשה ביותר בזכויות אדם בסיסיות. האדם חדל להיות עצמאי ואוטונומי, והופך להיות למעין "תינוק" במובנו המשפטי. ההיבט הבעייתי השני כרוך בעובדה שמחקרים מצביעים על כך שבמציאות, ברב המכריע של המקרים, מינוי אפוטרופוס מבוצע ביחס לאנשים זקנים, כל זאת בשעה שאלה אינם מיוצגים על ידי עורכי דין, קולם אינו נשמע בפני בתי המשפט והם מאבדים את מלוא חירותם האזרחית מבלי שניתן להם הסבר הולם אודות משמעות ההליך וקיומן של אלטרנטיבות חוקיות פחות פוגעניות.

נשמח לקבל התייחסות לדבריו של איסי ובכלל לתת מענה אינפורמטיבי ייעוצי לסוגיות אשר הייתם מעוניינים להעמיק בהן.

ואם בפניות ובקשות עסקינן. לאחרונה היו מספר פניות, להביא שוב את סדנת ה Rgrm (סדנה העוסקת באימון המח) עם המאמנת דוידה לביא. שמחה לבשר כי כבר ביום ראשון הקרוב 18/12יתקיים המפגש עם דוידה, פרטים נוספים בעדכונים השוטפים. 


מצפים לכם,

סופ"ש נעים וחמים
yael@dorledor.co.il
חסר רכיב