דור לדור עפולה
דור לדור עפולה
חסר רכיב

דבר מנהלת האתר

30/11/2016
לחברי קהילת דור לדור

השבוע הסתיים חודש האזרח הוותיק בעפולה שהיה מגוון בהיצע הפעילויות
מאות אזרחים וותיקים לקחו חלק בהיצע הפעילויות המגוון, מרגש היה לראות את כולכם מצביעים ברגליים, משתתפים ומתרגשים ובעיקר נהנים ......

ביום שלישי השבוע יצאנו כ 90 משתתפים לירושלים לסיור במוזיאון "יד ושם" - במסגרת "שלישי בשלייקס".
את הסיור במוזיאון לוו מדריכי בית הספר להדרכה של יד ושם, אשר זכו להערכה רבה. סיורים ביד ושם מאפשרים עשיית הפסקה משגרת היום יום- והתחברות אל העולם הפנימי של כל אחד מהמשתתפים. הסיורים היו מרגשים , ואצל רבים מהמשתתפים העלו זיכרונות מחשבות וכאב...... 
בתם הסיור, פקדנו את חלקת גדולי האומה בהר הרצל, וכיבדנו את זכרם של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל שמעון פרס ז"ל ואת זכרם של ראשי ממשלה ונשיאים שהלכו לעולמם.

אחה"צ, בבית דור לדור, התקיים המפגש החברתי השני לאלמנות. את המפגש הנחתה עינת פורת עמוס- המפגש התמקד באתגרים בגיל הזקנה , כלים ומיומנויות באתגרי השייכות ויצירת מערכות יחסים אינטימיות שלאו דווקא במסגרת משפחתית. הערב הוכתר כמעניין ומאחד.   

כמדי בוקר בימי רביעי, במסגרת "התכנית הרב תחומית" לאחר הרצאתה של הדס פרידמן עטייה, נחשפנו לראשונה לעולמם של היתושים והסכנה הטמונה בהתרבותם ופוטנציאל המגיפה העתידית באם לא יפעלו למיגור התרבותם. למעוניינים להתרשם ולהירשם לתכנית הרב תחומית ראו עמודים 34-36.
(בשבוע הבא : עמוס דותן - אקטואליה בראי ההיסטוריה וד"ר אברהמי -"תאמין או לא תאמין "- מיתוסים ופיקנטריה מתקופת היישוב).

לאחרונה לא יורד מסדר היום הציבורי העיסוק בזכאות לחוק הסיעוד. אנו נחשפים לכתבות בטלוויזיה ובעיתונות היומית, מצד אחד על חשיבות הרחבת תכולת החוק על ציבור רחב יותר זאת לצד חשיבות מתן שירות מקצועי ומהימן על ידי המטפלות. זה המקום לציין כי לצד פעילויות הרבות של העמותה בתחום ההשכלה, התרבות והפנאי, פועלת העמותה במתן שירותים גם עבור מי שזכאים לחוק סיעוד אם על ידי הגעה למרכז היום לקשיש או במתן שירותי סיעוד בבתים, בסביבתו המוכרת והבטוחה של הפרט. בימים אלה מתקיים קורס הכשרה למטפלות שרותי הסיעוד של העמותה, זהו הקורס השני המתקיים השנה, והינו חלק מתכנית הכשרה שנתית, להעמקת המקצועיות של הצוותים. 

ע"פ הערכות כ - 700,000 ישראלים מטפלים בבני משפחה. כעמותה המובילה את השירותים לאוכלוסייה המבוגרת בעיר, אנו רואים חשיבות רבה, בהרחבת מתן השירותים והתאמתם לצורכי האוכלוסייה, ובהנגשת המידע לטובת האזרחים הוותיקים ובני משפחותיהם. מצרפת לנוחותכם אגרת שהופצה שוב לאחרונה המתמצתת את דרכי ההתארגנות בטיפול בבני המשפחה (ולמי שרוצה את המידע באופן מפורט יותר).

אתר האינטרנט המחודש של העמותה והעדכונים השבועיים הינם אחת הדרכים להרחיב את הקשר עם ציבור האזרחים הוותיקים ובני משפחותיהם, לחשוף בפניכם את שירותי העמותה אך חשוב לנו באותה מידה לנהל דיאלוג שוטף ופתוח עם הקהילה - 
נשמח להיות שותפים לפניות, הצעות ואפילו התלבטויות ....

שבת שלום

yael@dorledor.co.ilחסר רכיב