דור לדור עפולה
דור לדור עפולה
חסר רכיב

קבלת שבת בחברותא

"לכה דודי לקראת שבת"
שבת אחים גם יחד – יוצאים מהבידוד לקבלת שבת בחברותא
מיזם מבורך מאוד יצא לדרך – מטרת הפרויקט הפגת בדידותם של ניצולי השואה, המיזם ממומן על ידי משרד הרווחה.
עשרות ניצולי שואה הגיעו בהמוניהם לבושים לכבוד השבת, למפגש חברתי והכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות. בתכנית שירי שבת, ארוחת ערב חגיגית ,תכנית אמנותית וגם הסעות מאורגנות האוספות אנשים בסמוך לבתיהם.
את הפרויקט יזמו עיריית עפולה – מחלקת הרווחה ומחלקת הקליטה באמצעות עמותת "דור לדור" בהובלתו של המנכ"ל מר יאיר כתר ובסיוע רכזת של דור לדור הפרויקטים תמי מרדכי והגרונטולוגית/פיזיותרפיסטית אתי רם, למען תושביה הוותיקים של עפולה.
נגיף הקורונה והסכנה הבריאותית שהביא עימו, פגע ביחסים החברתיים. המרחבים הציבוריים נסגרו והדרישה לריחוק חברתי העמיקו את הרגשת הבדידות. יותר מכולם נפגעה הקבוצה של הגיל השלישי ומעבר למשבר הבריאותי נוצר משבר חברתי והחמיר את מצבם של קבוצת הזקנים.
עם חגיגת ימי השישי ביחד, הופסקה בבת אחת, התקופה הארוכה שניצולי בשואה היו ספונים בביתם, לבדם, ללא חברה. עכשיו יש מי שדואג להם!
אביבה מתנדבת פעילה במסגרת קבוצת "קפה אירופה" ונצולת שואה מציינת "מרשה לעצמי לספר לכם הקוראים, כמה האירוע חימם לבבות וקירב אנשים. היה בזה גם מאין גיבוש חברתי... את פנינו הקדימו שולחנות אשר השרו אווירה של שבת ועם המוסיקה הנפלאה הקצב עלה והרקדנים שבינינו יצאו במחול...אני רואה בזה מיזם מבורך מאוד ובשם כולם רוצה להודות למבצעים על חימום ליבם של המשתתפים .המשיכו בדרכם הנפלאה."
מתוכננים מפגשים נוספים לקהל ניצולי השואה בתקופה הקרובה , ימי שישי בבית דור לדור. מוזמנים להגיע.חסר רכיב