דור לדור עפולה
דור לדור עפולה
חסר רכיב

הקרנת הסרט הדוקמנטרי - גן ילדים במסגרת מפגשי התכנית הרב תחומית 26/4/17

בתכנית הרב תחומית ביום רביעי ה26/4/17
יוקרן הסרט הדוקומנטרי 

גן ילדים

בדצמבר 1992 מתדפקים אנשי משטרה על שערי גן ילדים ברמת השרון ועוצרים את בעלת הגן, הגננת עליזה. האשמה- סדרת התעללויות קשות בפעוטות הגן הנתונות לחסותה. המאשימים- עוזרת הגננת ואב אחת הילדות בגן, עורך דין במקצועו ולימים כמעט מנכ"ל בית הנשיא קצב. הדרמה שתחל באותו רגע, על התפתחויותיה הבלתי צפויות, תשנה לעד את חייה של הגננת הידועה והמוערכת ובני משפחתה, תכה בהלם את הורי הילדים בגן ותעמיד אותם בניסיון שספק אם הסתיים עד היום, תחשוף את האופן שבו המשטרה, הציבור, התקשורת ובתי המשפט, הגיבו לפרשה ותעלה כבר אז, לפני עידן השיימינג והאינטרנט, את השאלות הנוקבות שעולות מכך. כל זאת תוך התחקות אחר גורלם של מי שנגרפו למערבולת הקטלנית שהמערכות אדירות הכוח הללו יוצרות.

מתוך הביקורות שנכתבו על הסרט

"גן ילדים" של ערה וחיים לפיד, בהפקת קשת, הוא "צל של אמת" החדש: סרט מבוים למופת, מרתק ומקריפ, המנסה לבדוק מה באמת קרה לפני כשני עשורים, עת הגננת הכי אהובה ברמת השרון הואשמה כי התעללה בילדים. קשה להוריד את העיניים מן המסך. (אבנר שביט, וואלה)

הסרט “גן ילדים” נוגע לכולנו. הוא תמרור אזהרה שמציב בפנינו את המחיר הבלתי נתפס שמשלם היחיד ומשפחתו על רדיפה שאין מאחוריה דבר מלבד רשע צרוף אחד הסרטים החזקים שראיתי...( רונית רובין, בית חלומותיי, סלונה)

סרט דוקומנטרי ששואל את השאלה כמה מהר אתה יכול להרוס חיים של אדם.

מאז ראיתי אותו לפני מספר ימים הסרט מלווה אותי, לא מפסיקה לחשוב עליו.
בהחלט שווה צפייה( ריטה קורן רשת ב)

מסעם של בני הזוג לפיד בעקבות גיבורי הפרשה הוליד את הסרט "גן ילדים", יצירה דוקומנטרית יוצאת דופן.(ריק ירט, מקור ראשון)

יוצרי הסרט

ערה לפיד:
עורכת סרטים ותיקה וידועה בישראל שערכה עשרות סרטים עלילתיים ודוקומנטריים. ומרצה לעריכה במוסדות ללימוד קולנוע.
חיים לפיד:
פסיכולוג וסופר. הוציא לאור שבעה רומנים וספר תיעודי אחד. חלקם תורגמו למספר שפות. לחלקם נעשו עיבודים קולנועיים וטלוויזיוניים.

חסר רכיב